דיאטת הודיה

מי שלא שמע על דיאטת ההודיה יופתע לשמוע על דיאטה זו, ייחודית בשוק הדיאטות, הבנויה על צמח אפריקאי הדומה לקקטוס. נמצא כי צמח זה מעכב רעב, וכך ההודיה יכולה לעזור לכל מי שרוצה להפחית בכמות הקלוריות שהוא צורך ביום אך מתקשה לעשות כך. הצמח עצמו איננו מהווה תחליף לרכיבים תזונתיים, ואיננו גורם לירידה במשקל. כל מה שהצמח עושה הוא לעכב תיאבון.

דיאטת הודיה נובעת מההודיה גורדוני, אחד מ13 סוגים של צמחי הודיה שגדלים במדברי אפריקה. חברי שבטי הבושמן שחיים בקרבת מדבר קלהארי משתמשים בהודיה כמדכא תאבון מאז העת העתיקה, על מנת שיוכלו לצאת למסעות ציד ארוכים בלי להרגיש רעבים.

איך ההודיה עובד?

הצמח כולל ריכוז גבוה של מולקולות P57, שכנראה גורמות למוח להגיב בצורה דומה לתגובתו בהפרשת גלוקוז בזמן הארוחה. המוח חש כי הגוף קיבל גלוקוז, ואז משחרר הורמוני שובע.

על מנת שהדיאטה תעבוד, יש צורך בצריכה של בין כדור אחד לשניים של צמח ההודיה בכוס גדולה של מים שעה אחת לפני האוכל. לקיחת ההודיה ללא מים ולאחר הארוכה לא תגרום לירידת התיאבון.

אין לקחת הודיה אם יש לכם הפרעת אכילה כלשהי, מחלות לב, סכרת, לחץ דם גבוה, אלרגיות לצמחים או מחלת דם כלשהי. הדיאטה הזו לא מומלצת לנשים בהריון או מניקות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים